Наша історія

Історія ШЄСА в Україні

 

Школа євангелізації св. Андрія (надалі ШЄСА)  в Україні заснована 2009 року. З ініціативи ієрм. Теодора Пилявського, ЧСВВ та з благословення о. Протоігумена Йоанікія Чверенчука, ЧСВВ вона розпочала свою діяльність як практичні заняття з нової євангелізації для студентів ВІФБС у Брюховичах. Цю ініціативу підтримала також Рада у справах монашества Львівської Архиєпархії.

 

Сьогодні при Василіянському Інституті Філософсько-Богословських Студій у смт. Брюховичі діє Національний осередок Школи євангелізації св. Андрія.

 

У серпні 2009 року проповідник ШЄСА з Мексики Карлос Арґуельо дав у Василіянському Інституті Філософсько-Богословських Студій (надалі ВІФБС), що в Брюховичах, перші два курси програми формації: «Нове Життя» та «Емаус». Їхніми учасниками стали монахи, монахині, священики і миряни Греко-Католицької і Римо-Католицької Церков. Цього ж року учасники ШЄСА в Україні, які брали участь у цих курсах, проповідували їх протягом цього року в різних парафіях нашої Церкви.

 

В серпні 2010 року засновник ШЄСА Хосе Прадо Флорес (Мексика) разом із Анжелою Чінезе (Бразилія) проповідували курс «Йоан» у ВІФБС (Брюховичі).

 

У жовтні 2010 року відбувся курс «Ісус у чотирьох євангеліях» в м. Івано-Франківську. Проповідник – Карлос Арґуельо (Мексика).

 

У серпні 2011 року він також презентував курс «Історія Спасіння» в Брюховичах, Івано-Франківську та Києві.

 

15-16 жовтня 2011 року служителі ШЄСА з України і Португалії взяли участь у зустрічі Папи з новими євангелізаторами, що проходила в Римі.

 

У серпні 2012 року ШЄСА отримала письмове Архиєрейське благословення від Митрополита Львівського Владики Ігоря Возьняка на проведення євангелізаційних курсів у Львівській Архиєпархії. У цьому ж місяці за участю проповідників ШЄСА з Італії Карлоса де Лари та о. Луки Паітоні у Брюховичах відбувся курс «Мойсей».

 

У лютому 2013 року проповідники ШЄСА з Італії Софія Агацці і Кʼяра Трентін представили курс «Андрій», який проходив у Брюховичах.

 

У липні 2013 року проповідник з Мексики о. Луїс Альфонсо Зепеда проповідував у ВІФБС (Брюховичі) курс «Блаженства».

 

У вересні 2013 року почались формаційні зустрічі для служителів Школи.

 

У травні 2014 року був поставлений в єпископи УГКЦ активний учасник ШЄСА, ієромонах Василій Тучапець.

 

У серпні 2014 року відбувся Перший національний семінар «Марія – лист  Христа» ШЄСА в Україні, який провели проповідники з Італії Софія Агацці та Кʼяра Трентін.

 

У серпні 2014 року був поставлений в єпископи УГКЦ активний проповідник ШЄСА, ієромонах Йосафат Мощич.

  • Portuguese, International
  • English
  • Русский
  • Українська