Керівник

Національний керівник ШЄСА в Україні:

о. Теодор Пилявський, ЧСВВ

 
Пилявський Теодор Тарас, ієромонах ЧСВВ народився 14 квітня 1964 року в м. Новий Розділ, Львівської області.

На даний час викладає душпастирське богослов’я у Василіянському Інституті Філософсько-Богословських студій (ВІФБС) у смт. Брюховичі, що біля Львова, а також є національним керівником Школи Євангелізації Святого Андрія (ШЄСА) в Україні.

 

Духовна формація

У 1988 році вступив на кандидатуру до Чину святого Василія Великого.

У 1991 розпочав новіціят у Василіянському Чині в Крехові. Під час облечин взяв монаше ім’я Теодор на честь св. Теодора Освященного.

У 1992 році розпочав філософсько-теологічні студії в Римі.

У 1994 р. здобув бакалаврат з філософії у Папаському Атенеї Св. Ансельма (Рим), у 1997 році – бакалаврат з теології в Папському Урбаніянському Університеті (Рим), а у 2007 р. – ліцензіят з душпастирського богослов’я у Пасторальному Інституті «Redemptor Hominis” при Латеранському Папському Університеті.

 

Євангелізація

У Школі Євангелізації Святого Андрія з 2009 року після участі в курсах «Нове життя» та «Емаус» у Брюховичах, які проводив проповідник мексиканської школи Святого Андрія Карлос Арґуельйо. Відразу після цього почав проповідувати курси ШЄСА переважно у Львівській Архиєпархії, а також у Тернополі, Києві, Стрию, Дрогобичі.

У 2012 р. був учасником Першого Європейського семінару ШЄСА, що відбувався у Римі під назвою «Моє життя – Христос», і який проводив засновник  ШЄСА Хосе Прадо Флорес.

 

Свідчення

У 1997 році, після закінчення першого циклу філософсько-богословських студій, отримав священичі свячення з рук єпископа Софрона Дмитерка, ЧСВВ. Був парохом і сотрудником на різних парафіях. Саме тоді, під час своєї душпастирської праці, побачив потребу нової євангелізації, проповіді керигми. На одній парафії впродовж чотирьох років займався приготуванням наречених до шлюбу і досвідчив, що навіть найкраща катехизація не дає належних плодів у житті цих людей, не міняє суттєво їхнє духовне життя. Бракувало чогось важливого. Тоді я ще не розумів, що мені не вистачало саме першої євангелізації.

 

У 2005 році поїхав на спеціалізацію до Рима, де вступив до Папського Пасторального Інституту Redemptor Hominis при Латеранському Папському Університеті. Там вивчаючи пасторальну теологію зустрівся з біблістом і прекрасним проповідником та душпастирем о. Фабіо Розіні, який в дуже живий спосіб проповідував біблійні катехизи в своїй парафії. Це була правдива євангелізація. Ці науки ставали для людей життєвою потребою, вони прагнули їх, наче той голодний, що давно не їв і потребує поживи. Там я побачив, як можна євангелізувати дуже ефективно. Люди після цих катехиз наче прозрівали, відроджувались і починали жити правдивим християнським життям.

 

У цей час в інтернеті я натрапив на сайт Школи Євангелізації Святого Андрія.  Коли побачив теми курсів формаційної програми цієї Школи, був дуже здивований її методологією, простотою, систематичністю і глибиною. Коли прочитав назви євангелізаційних курсів програми цієї школи і познайомився з її інтерактивною методологією, зрозумів, що в Папських Університетах чи в семінаріях не навчають цих практичних методів євангелізації. Я захотів взяти участь у євангелізаційному курсі цієї Школи, але моє навчання в Римі, на жаль, вже закінчувалось. Однак, я дізнався, що Школа Святого Андрія може висилати своїх проповідників туди, де цього потребують. Таким чином, за допомогою інтернету, а потім по телефону я зв'язався зі засновником Школи Хосе Прадо Флоресом, який у 2009 році прислав нам першого проповідника Карлоса Арґуельйо з Мексики. Він проповідував у Василіянскому Інституті Філософсько-Богословських студій перші два курси «Нове життя» і «Емаус». Це був незабутній досвід не так щодо змісту наук, як щодо ефективності методу їх подання, який допоміг пережити серцем Христову благовість Спасіння. Методологія Школи допомагає досвідчити у власному серці і в житті те, що ми знаємо про Господа Бога розумом.

 

Школа Євангелізації Святого Андрія збагатила моє священиче покликання і погляди на душпастирську працю та проповідування. Моє священиче і монаше життя стало дуже цікавим і насиченим. У Школі я зустрів багато друзів і однодумців, з якими ми разом вчимося. В ній Ісус постійно навчає мене чогось нового. Дякую Господу за дар Школи Євангелізації для Церкви і для мене особисто, бо через неї християнин може отримати міцний євангельський фундамент християнського життя.

 

 

  • Portuguese, International
  • English
  • Русский
  • Українська